کاغذدیواری

کندن کاغذ آسا

چگونه می توان کاغذ دیواری های قدیمی را از دیوار جدا کرد؟

برداشتن کاغذ دیواری های قدیمی و خراب از روی دیوار کار ساده ای نیست اما این مسئله نباید منجر به این شود تا انجام این عمل، هزینه و زمان زیادی ببرد.در اینجا می خواهیم با ارائه یک روش راحت و ارزان قیمت کمک کنیم تا بدون استفاده از مواد شیمیایی، کاغذدیواری های قدیمی از دیوار خانه جدا کنید و جای آن را به کاغذهای جدید بدهید.

 مواد مورد نیاز برای برداشتن و کندن کاغذ دیواری ها:

۱_ سرکه
۲_ آب گرم
۳_ یک بطری خالی با قابلیت اسپری کردن

 هربار محلول را در یک مقطع کوچک دیوار بریزید تا قبل از اینکه خشک شود بتوانید کاغذ دیواری را بردارید. اگر محلول را روی تمام سطوح کا غذدیواری بریزید، زمان زیادی خواهد برد تا به برداشتن تمام قسمت ها برسید. به همین دلیل محلول خشک خواهد شد و امکان برداشته شدن آن کم می شود. اسید استیک موجود در سرکه مانند حلال عمل کرده و می تواند چسب کاغذ دیواری را از بین ببرد. 

استفاده از محلول سرکه و آب برای برداشتن کاغذ دیواری چند مزیت عمده دارد. اول اینکه بسیار ارزان تمام خواهد شد. هم چنین در این کار هیچ ماده مضر شیمیایی به کار برده نمی شود، بوی بدی از خود متصاعد نمی کند و هیچ مواد سمی در آن وجود ندارد. توجه داشته باشید اگر با یک بار اسپری کردن کاغذ دیواری ها برداشته نشدند بهتر است این کار را چند مرتبه دیگر انجام دهید تا چسب کاغذ دیواری کاملا از بین رفته و از روی دیوار کنده شود.

چند نکته در انتخاب و خرید کاغذ دیواری آسا

 کاغذ دیواری‌های گران قیمت همیشه گزینه مناسبی برای خرید نیستند، چرا که می‌توان با اندکی جستجو طرح‌های زیبایی یافت که قیمت مناسبی داشته و از لحاظ کیفی در رده خوبی قرار دارند.

 -‌ کاغذ دیواری‌های وینیلی، لایه‌ای از وینیل روی خود دارند. این لایه محافظ قابلیت شستشو را به شما می دهد. شما به راحتی می‌توانید با یک اسفنج، آب و صابون کاغذ دیواری را شسته و آلودگی‌ها را از روی آن پاک کنید. کاغذ دیواری‌های وینیلی چون آلودگی کمتری را جذب می کنند، بهترین انتخاب برای آشپزخانه ها هستند و مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

 کاغذ دیواری های فویلی و ساخته شده از پلی استر هم، انتخابی مناسب برای اتاق‌های کوچک کم نور هستند. سطح براق این نوع از کاغذهای دیواری، می تواند تا حدی کمبود نور را جبران کند.

 یکی از مهم ترین تفاوت‌های موجود بین کاغذ دیواری ها، وجود و یا عدم وجود چسب در آن است. عمده کاغذ دیواری ها دارای ماده چسبناکی هستند که از طریق آغشته شدن با آب مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 در هنگام انتخاب یک کاغذ دیواری به قابلیت “پوست کنی” آن دقت کنید. پوست کنی به معنای قابلیت کندن کاغذ دیواری از روی دیوار است. اگر کاغذ دیواری به راحتی از روی دیوار کنده شود می توان هر زمان آن را برداشت و نوع دیگری جایگزین آن کرد.بهتر است قبل از انتخاب طرح دلخواهتان به موارد زیر هم دقت کنید: الگو و نوارهای عمودی طراحی شده روی کاغذ دیواری باعث می شود سقف محل بلندتر به نظر برسد. استفاده از کاغذ دیواری هایی که الگو و شکل های بزرگ دارند در اتاق هایی با مساحت کم باعث کوچک بنظر رسیدن فضا می شود. بهتر است از این طرح ها در اتاق های بزرگ استفاده شود. کاغذ دیواری ها با طرح های ظریف برای اتاق های کوچک مناسب هستند. رنگ های تیره، باعث کوچک به نظر رسیدن محیط می شوند و کاغذ دیواری هایی که زمینه روشن دارند باعث بزرگ به نظر رسیدن فضا می شوند.

error: Content is protected !!